17 października 2020

XXIX Niedziela Zwykła


18-10-2020

  1. Dziś przypada nasza taca remontowo inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary. Pragnę również przypomnieć, że z racji kolejnych ograniczeń związanych z Covid-19, gdzie zaleca się zmniejszyć liczbę uczestników na niedzielnej Mszy Świętej, to zawsze można wesprzeć parafię ofiarą za pomocą konta bankowego, które znajdziemy na naszej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń przy wyjściu z kościoła. Z góry składam Bóg zapłać za dojrzałość i odpowiedzialność w tej sprawie.
  2. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. My chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w październiku w naszym kościele o godz. 17:30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym, a po nim odprawiamy Eucharystię. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę, a szczególnie dzieci 1-komunijne i ich rodziców.
  3. Przypominam, że z soboty na niedzielę przestawiamy zegary na czas zimowy.
  4. Zbliża się nasz odpust parafialny, który przypada w tym roku w przyszły poniedziałek 26 października. Zachęcam do duchowego przygotowania się przez sakrament spowiedzi. Bardzo proszę o pomoc w uporządkowaniu terenu przy parafii. Szczególnie opadłe liście i gałęzie z jesiona. Zapraszam wszystkich w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
  5. W kaplicy Matki Bożej są dostępne kartki wypominkowe za naszych zmarłych. Wypisane można składać w zakrystii lub kancelarii. Pamiętajmy by wypełniając je DRUKOWANYMI LITERAMI. Można też zaznaczyć K - jako kobieta & M – jako mężczyzna.
  6. Zapraszam do biura parafialnego opiekunów grobów, w celu uregulowania należności za miejsce spoczynku najbliższych. Tym samym pamiętajmy robiąc porządki na grobach o zachowanie czystości i porządku.
  7. Mieszkańcom z Huty Dolnej składam serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnej liturgii.
  8. Polecam lekturę prasy katolickiej, która wyłożona jest przy wejściu do zakrystii. Ofiary można składać do skarbony.
  9. Solenizantom tego tygodnia, których jest 12 (najstarsza Irena lat 69), i jubilatom są 3 pary (o stażu 36, 17 i 13 lat), powierzamy ich opiece Maryi patronce nasze parafii.