21 listopada 2020

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata


22-11-2020

  1. Kolekta remontowo inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 468,50 zł,- oraz 360,- zł za pośrednictwem konta bankowego. Za złożone ofiary serdecznie dziękuję.
  2. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończy rok liturgiczny. Za tydzień 29 listopada rozpoczniemy okres Adwentu.
  3. W tradycji od wieków opłatki wigilijne roznoszone były do domów przez osoby z naszej parafii. Parafianie oczekiwali ich jako zwiastunów zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Szkoda, że tegoroczna pandemia nie pozwoli w tym roku przejść z opłatkami do naszych domów. Dlatego od dziś poświęcone opłatki zarówno w niedzielę, jak i w dni powszednie po każdej Mszy św. będzie można nabyć w zakrystii i biurze parafialnym. Serdeczne dziękuję za ofiary składane przy tej okazji. Nie zapominajmy także o naszych sąsiadach, którym może w tym czasie trudno jest dotrzeć do kościoła. Biorąc ten opłatek, a potem łamiąc się nim przy wigilijnym stole, wyrażamy naszą łączność z tym Kościołem i z całą wspólnotą parafialną.
  4. Mieszkańcom z Marszewa i Marszewskiej Góry składam serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnej liturgii.
  5. Polecam lekturę prasy katolickiej, która wyłożona jest przy wejściu do zakrystii. Również w tym miejscu do nabycia są świece na stół wigilijny akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. Serdeczne życzenia kieruje do i solenizantów tego tygodnia, których jest 14 (najstarszy Wiesław lat 70). Szczęść Boże dużo zdrowia i wszelkiej radości. Jubilatów w tym tygodniu nie ma.