9 stycznia 2021

Święto Chrztu Pańskiego


10-01-2021

  1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które przypomina nam o dniu naszego chrztu. Podziękujmy w osobistej modlitwie Bogu za kapłana, który udzielił nam tego sakramentu, za rodziców którzy nas do kościoła przynieśli. Za chwilę pobłogosławię przyniesioną przez Was wodę, którą poświęcicie swoje mieszkanie i obejście domu.
  2. Z dniem Święta Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją dekoracja i śpiew kolęd, będą nam towarzyszyć do 2 lutego, czyli Święta Ofiarowania Pańskiego.
  3. W tym roku z racji epidemii Covid-19 i wskazaniom biskupa administratora, wizyty kolędowe są odwołane. W związku z powyższym serdecznie proszę, o ile jest to możliwe, o złożenie na tacę w kopercie (z napisem „kolęda”, a w niej imię i nazwisko, ewentualnie adres) rocznej ofiary, dotychczas przekazywanej przy tej okazji. Naturalnie można to uczynić także drogą elektroniczną, przez wpłatę na konto parafii.
  4. W przyszłą niedzielę przypada nasza taca remontowo inwestycyjna.
  5. Mieszkańcom Jodłowna składam serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnej liturgii.
  6. Prasa tradycyjnie wyłożona jest przy wejściu do zakrystii.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia – solenizantów jest 15 najstarsza Maria 89 lat, jubilatów 1 para o stażu 70!!! lat – życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim miłej i błogosławionej niedzieli.