13 lutego 2021

VI Niedziela Zwykła


14-02-2021

  1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą naszą wrażliwość i pomogą wytrwać w trzeźwości.
  2. W środę Popielec, którym rozpoczniemy nasze Rekolekcje i Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9:00 i 18:00. Zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi 
    Ks. Zbigniew Kordowski, w dniach od środy do piątku. Spowiedź rekolekcyjna w czwartek od godz. 16:30. Ofiary składane na tacę w czasie rekolekcji przeznaczone są dla rekolekcjonisty. Bądźmy też dobrymi apostołami i podzielmy się tą informacją z sąsiadami, przyjaciółmi i znajomymi. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistym nawróceniem, ale przede wszystkim spotkaniem z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu, Droga Krzyżowa o godz. 17:30. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 9:00. Gorzkie Żale.
  4. W przyszłą niedzielę przypada nasza kolekta remontowo inwestycyjna, którą przeznaczę na pokrycie kosztów montażu paneli fotowoltaicznych. Wkład własny parafii, zgodnie z decyzją gminy, wynosi 3 210,69 zł.
  5. Mieszkańcom z Ząbrska składam serdeczne Bóg zapłać za dbałość i troskę o piękno naszej świątyni w tym miesiącu.
  6. Prasa wyłożona jest przy wejściu do zakrystii.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia – solenizantów jest 19 najstarszy Grzegorz 74 lata, jubilatów 4 pary najstarsza o stażu 42 lat – życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim parafianom miłej i błogosławionej niedzieli.