22 kwietnia 2017

II Niedziela Wielkanocna, Miłosierdzia Bożego


23-04-2017

II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego

 

1.      Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego i od dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia... Bądźcie świadkami miłosierdzia!” Czyńmy to w każdej chwili naszego życia.

2.      W odpowiedzi na wezwania Ojca Świętego Franciszka oraz decyzją Konferencji Episkopatu Polski dziś w Niedzielę Miłosierdzia jest przeprowadzona w naszej Ojczyźnie zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Bóg zapłać za złożone ofiary. Jest również okazjonalna gazetka Caritas.

3.      Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i głównego patrona Archidiecezji Gdańskiej. Dziękujmy Panu Bogu w osobistych modlitwach za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi.

4.      We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje i prośba o błogosławieństwo dla pracujących na roli. Módlmy się o pomyślne zbiory tego roku, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

5.       Za dwa tygodnie będziemy obchodzić Święto Patronalne Archidiecezji Gdańskiej oraz jubileusz 25-lecia powstania naszej archidiecezji i metropolii. Zapraszamy serdecznie na Uroczystszą Mszę Świętą sprawowaną z tej okazji na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Gdańsku pod przewodnictwem Przedstawiciela Ojca Świętego Franciszka – Arcybiskupa Salvatore Pennacchio – Nuncjusza Apostolskiego w Polsce – w niedzielę 7 maja o godz. 12.00. Zapraszamy także do udziału w dorocznych pieszych pielgrzymkach, które tego dnia wyruszą na Wzgórze Świętego Wojciecha: o godz. 9.oo z Bazyliki Mariackiej z relikwiami Świętego Patrona organizowanej przez Kościelną Służbę Mężczyzn „Semper Fidelis” oraz Pieszej Pielgrzymki Młodych wyruszającej sprzed kościoła Ojców Franciszkanów pw. Świętej Trójcy także o godz. 9.oo.

6.        Mieszkańcom z Ząbrska ks. proboszcz składa serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnej liturgii.

7.        Zbliża się maj, a zatem i nabożeństwa majowe. Już dzisiaj chcielibyśmy przypomnieć o naszym ustaleniu z zeszłego roku, że 3 maja spotykamy się przed krzyżem w Ząbrsku Górnym na wspólnej modlitwie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Szczegóły za tydzień.

8.        Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszą prasę; „Gość Niedzielny” zawiera płytę z filmem pt. „Zmartwychwstały”.

9.        Intencje mszalne na nadchodzący tydzień…

10.      Na koniec – list od proboszcza: Pragnę kochani, serdecznie podziękować Wam za wyrozumiałość i umożliwienie mi uczestniczenia w pielgrzymce do Matki Bożej Fatimskiej. Polecam Was, Wasze sprawy i naszej parafii w modlitwach przed Jej wizerunkiem i proszę o modlitwę również za mnie bym szczęśliwie do Was powrócił. Co do naszego Gościa Ks. Mateusza – ugościcie Go po naszemu i pomóżcie mu w każdej sytuacji, jeśli będzie czegoś potrzebował. Na Was zawsze mogę liczyć. Pozdrawiam i już tęsknie za Wami. Ks. Wojciech – Proboszcz. PS. Kochani….. jak tu jest ciepło…smiley