3 kwietnia 2021

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego


04-04-2021

  1. Na początku pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Na początku przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza, dzięki nim wszystko ma swój porządek i blask. Dziękuję za przygotowanie ołtarza adoracji, grobu Pańskiego, posprzątanie kościoła i przystrojenie go kwiatami. Dziękuję strażakom za ich wierne co roczne czuwanie przy grobie Pańskim. Niech Zmartwychwstały spotka Was na drodze Waszego życia jak uczniów idących do Emaus i nieustanie Wam błogosławi i pomaga.
  2. Dziś Wspólnota Krwi Chrystusa po Mszy Świętej o godz. 11:00 modli się różańcem do Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszam.
  3. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.
  4. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny naszymi ofiarami wspieramy KUL.
  5. Msze Św. w dni powszednie tego tygodnia o godz. 18:00 wraz z rozpoczętą w Wielki Piątek Nowenną do Miłosierdzia Bożego.
  6. Z racji ograniczeń epidemicznych liczby osób w kościele (1 osoba na 20 m2) składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy rozumiejąc obecną trudną sytuację, wspierają utrzymanie parafii, składając ofiary drogą internetową na konto bankowe parafii, czy w inny stosowny sposób. Niech Bóg Wam za zrozumienie i wrażliwość serca hojnie wynagradza.
  7. Mieszkańcom z Marszewa i Marszewskiej Góry składam serdeczne podziękowanie za dbałość o piękno naszej świątyni.
  8. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej, która jest przy wejściu do zakrystii.
  9. Solenizantom tego tygodnia życzę głębokich przeżyć Świat Zmartwychwstania i nadchodzących dni Miłosierdzia Bożego. Solenizantów jest w tym tygodniu 15, najstarszy Alojzy lat 80, jubilatów nie ma.