8 maja 2021

VI Niedziela Wielkanocna


09-05-2021

  1. Przez cały maj codziennie, nabożeństwo majowe o godz. 17:45, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00.
  2. W poniedziałek na Mszę Św. i spotkanie po niej zapraszam uczniów klas 8 SP, którzy pragną w przyszłym roku, otrzymać sakrament bierzmowania.
  3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. O 19:00, odmówimy różaniec fatimski, po nim procesja wokół kościoła na którą zabierzmy ze sobą świece. Zawsze 13 każdego miesiąca od maja do października nabożeństwo fatimskie, nawiązujące do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest ono odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Serdecznie zapraszam do udekorowania feretronu, a nasze dziewczynki do jego niesienia.
  4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. W sobotę 15 maja o godz. 15:00, Mszą Św. rozpocznie się spotkanie naszej parafialnej Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz członków wspólnoty z różnych parafii z Gdańska. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcieliby wspólnotę poznać lub do niej należeć.
  6. W przyszłą niedzielę przypada naszą kolekta remontowo inwestycyjna.
  7. Mieszkańcom z Pomlewa składam serdeczne podziękowanie za dbałość o piękno naszej świątyni w tym miesiącu.
  8. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej, która jest przy wejściu do zakrystii.
  9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask i opieki naszej patronki Maryi. Solenizantów jest 13, najstarsza Urszula 72 lata, jubilatów są dwie pary o stażu 47 i 3 lata.