29 maja 2021

Uroczystość Trójcy Świętej


30-05-2021

 1. Dziś w naszej parafii swoją uroczystość obchodzą dzieci rocznicowe, a biały tydzień dzieci pierwszo-komunijne. Drogie dzieci, niech radość z przyjętego Boga do swego serca, nieustannie Was umacnia, do dawania świadectwo o Nim każdego dnia swojego życia.
 2. Zapraszam jutro na ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17:45.
 3. Również jutro spotkanie uczniów klas 8 SP, którzy pragną w przyszłym roku, otrzymać sakrament bierzmowania. Zapisy tylko do końca maja. Na spotkanie zapraszam również już przygotowujących się kandydatów do tego sakramentu.
 4. W najbliższy czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o godz. 9:00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Również i w tym roku z racji epidemii procesja przyjmie formę zeszłoroczną. Ołtarze będą na terenie kościelnym; pierwszy szykowany przez mieszkańców Ząbrska i Huty z tyłu kościoła przy hydrancie, drugi szykowany przez mieszkańców Pomlewa przy pomniku Kolpinga, trzeci szykowany przez mieszkańców Jodłowna przy wejściu do dawnej salki katechetycznej, czwarty szykowany przez mieszkańców Marszewa przy krzyżu misyjnym. Po procesji druga Msza Św. w tym dniu o godz. 11:00 w kościele. Zachęcam do wzięcia udziału w tej uroczystości wszystkich parafian. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty na procesji przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do pomocy przy kwiatach zapraszam na spotkanie we wtorek i środę po Mszy Św. o godz. 18:00.
 5. W środę proszę o pomoc w dekoracji i uporządkowaniu terenu kościelnego. Brzózki i flagi udekorują tylko teren kościelny, ale proszę wszystkich parafian by dekoracje pojawiły się także w oknach Waszych domów.
 6. W oktawie Bożego Ciała, procesja wokół kościoła, nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta codziennie o godz. 17:45 do piątku włącznie.
 7. Nabożeństwo czerwcowe, odprawiamy codziennie o godz. 17:45, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek rano odwiedzę chorych z komunią św. a wieczorem o godz. 17:15 spowiedzi pierwszo-piątkowa. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej, a przy wystawionym Najświętszym Sakramencie od godz. 17:30 różaniec poprowadzą Róże Różańcowe
 9. Mieszkańcom z Pomlewa składam serdeczne podziękowanie za dbałość o piękno naszej świątyni i posługę w tym miesiącu. W czerwcu poproszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni mieszkańców z Jodłowna.
 10. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej, która jest przy wejściu do zakrystii.
 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitych darów Ducha Świętego. Solenizantów jest 16, najstarsza Bronisława lat 90, jubilatów są trzy pary najstarsza o stażu 44 lat.