5 czerwca 2021

X Niedziela Zwykła


06-06-2021

  1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, Bielankom, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, naszej OSP z Jodłowna, a przede wszystkim Wam, drodzy, za przystrojone domy, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
  2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o 17:45, nabożeństwo czerwcowe z procesją.
  4. Jutro spotkanie uczniów klas 8 SP, którzy pragną w przyszłym roku, otrzymać sakrament bierzmowania. Na spotkanie zapraszam również już przygotowujących się kandydatów do tego sakramentu.
  5. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią i procesją kończącą oktawę Bożego Ciała o godz. 17:45.
  6. W piątek po Mszy Św. proszę o pomoc w uporządkowaniu terenu kościelnego i zdjęciu dekoracji.
  7. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.
  8. Mieszkańcom z Jodłowna składam serdeczne podziękowanie za dbałość o piękno naszej świątyni w tym miesiącu.
  9. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej, która jest przy wejściu do zakrystii.
  10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitych darów Ducha Świętego. Solenizantów jest 12, najstarsza Halina lat 69, jubilatów jest 1 para o stażu 34 lat.