30 kwietnia 2022

III Niedziela Wielkanocna


01-05-2022

 1. Dziś w całej Polsce obchodzimy Niedzielę Biblijną, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego.
 2. Rozpoczynamy miesiąc maj, a w nim nabożeństwo majowe odprawiane w dni powszednie o godz. 17:45, a w niedzielę po mszy o godz. 9:00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 3. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców. Modlimy się również za bezrobotnych i poszukujących pracy.
 4. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca do wspólnej modlitwy po Mszy św. o godz. 11:00 zaprasza Wspólnota Krwi Chrystusa.
 5. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 6. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte tego dnia, w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 7:30, 9:00 i 11:00.
 7. W czwartek po Mszy Św. o godz. 18:00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do 1_komunii świętej.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: w czwartek modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania z naszej parafii, - w piątek spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 17:15, - w sobotę z rana odwiedzę naszych chorych, a o godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej Pani Różańcowej, które poprowadzą Róże Różańcowe.
 9. Dbającym o czystość w naszej świątyni wyrażam szczerą wdzięczność, za kwiecień szczególnie mieszkańcom z Jodłowna. A o porządek w maju poproszę mieszkańców z Ząbrska.
 10. Prasę katolicką można nabyć przy wejściu do zakrystii.
 11. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, jest ich 23 najstarszy Władysław lat 82, jubilatów jest 1 para o stażu 23 lat, życzę wszystkim wzrastania w posłuszeństwie zbawczej woli Bożej, a nam wszystkim dobrego majowego świętowania.
 12. 3 maja przypada kolejna rocznica urodzin śp. Ks. Kanonika Mariana Szlagowskiego. Pragnę Wszystkich serdecznie zachęcić do udzielenia księdzu szczególnego prezentu jakim jest modlitwa za pośrednictwem Mszy Gregoriańskiej. Ofiary przez cały maj na Mszę Św. Gregoriańską, z podpisem ofiarodawcy, będziemy składać do skarbony w kaplicy Matki Bożej.