7 maja 2022

IV Niedziela Wielkanocna


08-05-2022

 

  1. Dziś przeżywamy niedzielę nazywaną popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. To Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym seminarium diecezjalnym.
  2. Trwa miesiąc maj, nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 17:45, a w niedzielę po mszy o godz. 9:00.
  3. W poniedziałek po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszam na krótkie spotkanie kandydatów do bierzmowania w roku 2023.
  4. W piątek, 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie, rozpoczniemy różańcem o godz. 19:00, poprowadzonym przez Róże Różańcowe. Następnie Msza Św. poprzedzona procesją wokół kościoła z Litanią Loretańską. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. Proszę o przyniesienie ze sobą zniczy lub świec na procesję.
  5. W przyszłą niedzielę przypada nasza kolekta remontowo inwestycyjna.
  6. Dbającym o czystość w naszej świątyni wyrażam szczerą wdzięczność, w tym miesiącu szczególnie mieszkańcom z Ząbrska.
  7. Prasę katolicką można nabyć przy wejściu do zakrystii.
  8. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, jest ich 12 najstarszy Leszek lat 66, jubilatów są 2 pary o stażu 48 i 4 lat, życzę wszystkim solenizantom i jubilatom gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.
  9. Pragnę wszystkich serdecznie zachęcić do włączenia się w modlitwę za śp. Ks. Kanonika Mariana Szlagowskiego poprzez Mszę Gregoriańską. Ofiary przez cały maj na Mszę Św. Gregoriańską, z podpisem ofiarodawcy, będziemy składać do skarbony w kaplicy Matki Bożej.