23 lipca 2022

XVII Niedziela Zwykła


24-07-2022

  1. Kolekta remontowo inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 944,06 zł,- Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Pierwszego męczennika za wiarę z grona Dwunastu. Również w tym dniu wspominamy św. Krzysztofa patrona kierowców, podróżujących oraz orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po Mszy Świętej na parkingu pobłogosławię kierowców i poświęcę pojazdy.
  3. We wtorek, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Choć Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji, to tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
  4. Osobom dbającym o czystość w naszej świątyni wyrażam szczerą wdzięczność. W tym miesiącu szczególnie mieszkańcom z Marszewa i Marszewskiej Góry.
  5. Prasę katolicką można nabyć przy wejściu do zakrystii.
  6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki. Solenizantów jest 15 najstarsza Teresa lat 64, a jubilatów są 2 pary o stażu 16 i 6 lat.
  7. Zmarł nasz parafianin Jan Dey lat 57 obecnie mieszkający w Hamburgu, pochodzący z Ząbrska. Różaniec w piątek o 18:30, a w sobotę przed ceremonią pogrzebową. Msza Św. w sobotę o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek…