30 lipca 2022

XVIII Niedziela Zwykła


31-07-2022

  1. Sierpień to miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszam wszystkich do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego.
  2. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  3. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca w który modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania szczególnie z naszej parafii.
  4. Również w tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej od godz. 17:15. W sobotę z rana Pan Marek, nadzwyczajny szafarz, odwiedzi chorych z komunią świętą, o godz. 17:30 adoracja najświętszego sakramentu, podczas którego różaniec poprowadzą Róże Różańcowe. W tym dniu obchodzimy również święto Przemienienia Pańskiego.
  5. Osobom dbającym o czystość w naszej świątyni w minionym miesiącu, wyrażam szczerą wdzięczność, szczególnie mieszkańcom z Marszewa i Marszewskiej Góry. Troskę o czystość w sierpniu poproszę mieszkańców z Pomlewa.
  6. Prasę katolicką można nabyć przy wejściu do zakrystii.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę otwartości na Boże słowo i roztropności w podejmowanych decyzjach dnia codziennego. Solenizantów jest 11 najstarszy Ryszard lat 72, a jubilatów są 3 pary, najstarsza o stażu 26 lat.
  8. W ostatnim tygodni odeszli z tego świata nasi parafianie: Jan Dey lat 57, oraz Marcin Szreder lat 31. Niech dobry Bóg przebaczy im grzechy i pozwoli oglądać swoje oblicze w niebie. Wieczny odpoczynek…