18 marca 2023

IV Niedziela Wielkiego Postu


19-03-2023

  1. Dziś przeżywamy już czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Droga Krzyżowa w naszej parafii w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:30. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 9:00.
  3. Dziś przypada nasza kolekta remontowo inwestycyjna, za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  4. 20 marca w poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość Św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, a w sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszam wszystkich na Mszę Świętą, by prosić dla siebie i swoich rodzin o szczególne łaski.
  5. Mieszkańcom z Ząbrska wyrażam moją serdeczną wdzięczność za dbałość o czystość w kościele oraz porządek w świetlicy i biurze.
  6. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej, która znajduje się przy wejściu do zakrystii.
  7. Przypominam o aplikacji na telefon Drogowskaz, która informuje nas o godzinach szy Św., przyjęć w kancelarii, spowiedzi w różnych parafiach.
  8. Do skarbony w kaplicy MB możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  9. Nasze Szkolne Koło Caritas w okresie Wielkiego Postu prowadzi akcję Droga Światła. Polega ona na tym, że możemy przynieść częściowo zużytą święcę i wrzucić ją do kartonu znajdującego się w kaplicy Matki Bożej. Pozyskana parafina zostanie wykorzystana w Warsztatach Terapii Zajęciowej i zapłonie nowym światłem.
  10. Wszystkim parafianom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę, dobrego przeżywania okresu Wielkiego Postu i wytrwałości w swoich postanowieniach. Solenizantów jest 19, najstarszy Wiesława lat 73. Jubilatów jest 1 para o stażu 46 lat.