6 maja 2023

V Niedziela Wielkanocna


07-05-2023

  1. Trwa Maryjny miesiąc maj. Zachęcam, byśmy rodzinnie i po sąsiedzku uczestniczyli w nabożeństwach majowych w kościele lub przy kaplicach i krzyżach przydrożnych. W kościele nabożeństwa majowe są w dni powszednie o godz. 17.45. W niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00.
  2. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na różaniec do Krwi Chrystusa po Mszy Św. o godz. 11:00.
  3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską Zapraszam na Różaniec Fatimski o godz. 19:00, a bezpośrednio po nim na Mszę Św. z procesją fatimską – zabierzmy ze sobą lampiony.
  4. Dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o potrzebach parafii nawet wtedy, gdy nie mogą sami uczestniczyć w Mszy Św. To oznaka, że nosicie w sobie łączność ze wspólnotą parafialną – Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary drogą internetową na konto lub osobiście. Za każdą dobroć niech Bóg Wam wynagrodzi.
  5. Mieszkańcom z Marszewa i Marszewskiej Góry wyrażam moją serdeczną wdzięczność za dbałość o czystość w kościele, salce i biurze.
  6. Wszystkim gościom, parafianom, solenizantom i jubilatom życzę by, majowe dni był czasem przeżywanym z Maryją – Panią tego miesiąca. Solenizantów jest 13, najstarszy Roman lat 72. Jubilatów są 2 pary o stażu 49 i 5 lat.