II Niedziela Zwykła

14-01-2024

1. Dzisiaj przypada II Niedziela Zwykła. Choć w naszych kościołach nie milkną jeszcze kolędy i zachowujemy w nich nadal wystrój świąteczny, to jednak w liturgii Kościoła, już tydzień temu, rozpoczęliśmy okres zwykły, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa, aby móc Go naśladować i podążać przez życie drogą Ewangelii.

2. W środę, 17 stycznia przypada XXVII Dzień Judaizmu, a w czwartek, 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Co roku obchodzimy go między 18 a 25 stycznia.  W tym czasie, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach religijnych. Włączmy się do wspólnej modlitwy Kościoła, prosząc Pana Boga o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

3. W przyszłą niedzielę, z inicjatywy papieża Franciszka, obchodzić będziemy Niedzielę Słowa Bożego. Jest ona poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Jest to trzecia niedziela miesiąca. Będziemy zbierać ofiary na nasze inwestycje parafialne.

4. Dziękujemy mieszkańcom Ząbrska Górnego za troskę o czystość naszej świątyni, a Panu Krzysztofowi Kupraczowi za czuwanie nad jej ogrzewaniem: Bóg zapłać!