I Niedziela Adwentu

03-12-2023

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będzie przebiegał pod hasłem: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła.” Projekt tego programu wyrasta z analizy aktualnej sytuacji Kościoła, która powszechnie uważana jest za trudną. Celem zaś tego programu jest zachęta wszystkich wyznawców Chrystusa do podjęcia wspólnego wysiłku zmierzającego do odnowy Kościoła w naszej ojczyźnie.

 2. Rozpoczynający się dzisiaj Adwent pragniemy przeżywać wraz Maryją, która jest Patronką naszej wspólnoty parafialnej. Ona pragnie nas wspierać w wypełnianiu naszego chrześcijańskiego powołania, abyśmy żyli na co dzień wiarą w Chrystusa i byli Jego świadkami  w otaczającym nas świecie. 

3. Dziękujemy osobom, które zatroszczyły się o przygotowanie wieńca adwentowego, świecy roratniej i zadbały o czystość Bożego Domu. Zawsze jesteśmy wdzięczni  tym, którzy na wszelkie sposoby troszczą się o to święte miejsce i przygotowują je do sprawowania Liturgii. Panu Krzysztofowi Kupraczowi dziękujemy za prace na rzecz ogrzania tej świątyni. We wtorek rozpoczniemy prace związane z wymianą pieca i rozbudową systemu grzewczego.

4. Msze św. Roratnie będą sprawowane we wtorki i w czwartki o godz. 18.00. W tym roku będzie nam towarzyszył św. Wojciech, Patron naszej archidiecezji, która przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100. rocznicy jej utworzenia.. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach dzieci, młodzież i dorosłych.

5. Jak co roku, Caritas organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece można zakupićw zakrystii(duża świeca – 20 zł. mała – 10 zł.) Prosimy osoby chętne do rozprowadzania opłatków wigilijnych o zgłoszenie się do zakrystii. Zaczniemy je rozprowadzać już w tym tygodniu.  

6. Zgodnie z tradycją, Alumni Gdańskiego Seminarium Duchownego przyjeżdżają co roku o tej porze do wszystkich parafii naszej archidiecezji. Za tydzień będziemy gościć jednego z nich. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 podzieli się on z nami informacjami dotyczącymi formacji przyszłych kapłanów  w Gdańskim Seminarium i będzie zbierał ofiary na jego utrzymanie.

7. W przyszłą niedzielę, będziemy jednocześnie obchodzić Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. w sobotę o g. 18.00 i w niedzielę o godz.10.00  będziemy zbierać ofiary do puszek na wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.