II Niedziela Adwentu

10-12-2023

1. W całej naszej ojczyźnie i w parafiach polonijnych obchodzimy dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

2. W naszej parafii gościmy dzisiaj przedstawiciela Gdańskiego Seminarium Duchownego. Podzieli się on z nami informacjami na temat funkcjonowania tej uczelni, którą wesprzemy, składając ofiary na dzisiejszą tacę.

3.  Msze św. Roratnie dla dzieci i dorosłych są sprawowane we wtorki i w czwartki  o godz. 18.00. Prosimy rodziców o zachęcanie dzieci do uczestniczenia w Roratach.

4. Przypominamy, że okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania jest pół godziny przed każdą Mszą św. Zechciejmy jak najszybciej skorzystać z tego sakramentu, aby przygotować się duchowo na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

5. W Biurze Parafialnym można zakupić świece na stół wigilijny. Duża świeca kosztuje 20 zł., a mała 10 zł. Kupując świece, wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, organizowane prze Caritas.

6. Na wigilijnym stole nie może zabraknąć opłatka. Tradycyjnie są one roznoszone do naszych domów przez chętne osoby, które zgłaszają się w zakrystii. Do tej pory zgłosiła się tylko jedna osoba, a do Świąt pozostało już niewiele czasu. Prosimy o pomoc. Ofiary składane przy zakupieniu opłatków przeznaczymy w tym roku na opał.

7. W minionym tygodniu został wymieniony piec i zamontowano w kościele 3 grzejniki. Na koniec roku zostanie przedstawione sprawozdanie finansowe, byśmy znali koszt całej tej inwestycji. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na nasze inwestycje. 8. Wczoraj, w Przywidzu  odbyła się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził Ks. Bp Wiesław Szlachetka. Do Jodłowna, Ks. Biskup przyjedzie w niedzielę, 18 lutego o godz. 10.00, by przeprowadzić taką samą wizytację.