IV Niedziela Zwykła

28-01-2024

1. Dzisiaj przypada IV Niedziela Zwykła. Kończy się czas śpiewania kolęd. Zniknie też niebawem w naszych kościołach świąteczny wystrój Bożonarodzeniowy.

2.  W piątek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, które w naszej polskiej tradycji nazywane jest Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 9.00. Tego dnia przynosimy do kościoła gromnice, które zostaną pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie, który nieustannie oświeca nasze ludzkie drogi i przez śmierć prowadzi nas do wiecznego życia. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. w godz.8.15 – 9.00.

3. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, a tym samym jako dzień modlitw w intencji braci i sióstr zakonnych różnych zgromadzeń, wdów i dziewic konsekrowanych oraz członków instytutów świeckich życia konsekrowanego. Będziemy się za nich modlić podczas Mszy św. sprawowanej w tym dniu w naszej świątyni o godz. 9.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc i utrzymanie zakonów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji.

4. W sobotę, 3 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Św. Błażeja, Biskupa i Męczennika, Orędownika i opiekuna w chorobach gardła. Po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa osobom zmagającym się z chorobami gardła, krtani i strun głosowych

5. Dziękujemy mieszkańcom Ząbrska Górnego za troskę o czystość Domu Bożego. Prosimy mieszkańców Huty Dolnej, aby w miesiącu lutym zatroszczyli się o naszą świątynię.