Świętej Bożej Rodzicielki

01-01-2024

1. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok. Ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy dobremu Bogu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki. Chcemy Ją prosić, by wypraszała nam na co dzień wszelkie Boże dary i łaski.  Słowami odczytanego w dzisiejszej Liturgii Aaronowego błogosławieństwa pragniemy złożyć wszystkim noworoczne życzenia: „Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem.”

2. Dzisiaj obchodzimy też Światowy Dzień Pokoju. Niech modlitwa o pokój na świecie towarzyszy nam każdego dnia. Wiemy, że w wielu miejscach na ziemi toczą się wojny, także blisko nas, na Ukrainie. Wojny niosą spustoszenie materialne i duchowe, a także są przyczyną śmierci wielu niewinnych ludzi.

3.  Odwiedziny duszpasterskie rodzin tzw. Kolędę kończymy w Pomlewie, 3 stycznia. Jednocześnie odbędzie się tzw. Kolęda uzupełniająca. Osoby, które z różnych przyczyn nie były obecne w swoich domach podczas kolędy wyznaczonej w danej miejscowości, mogą – jeśli mają takie życzenie –  poprosić o odwiedziny duszpasterskie w środę 3 stycznia.

4. W sobotę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.  Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.00. Dzieci prosimy o przyjście do kościoła w koronach  królewskich.

5. W Uroczystość Trzech Króli odbędzie się poświęcenie wody, kadzidła i kredy. Poświęconą kredą posługujemy się do oznakowania drzwi naszych mieszkań, w celu publicznego wyrażenia naszej wiary wobec sąsiadów i przybywających do nas gości. Ofiary złożone w tym dniu przeznaczamy na działalność misyjną Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.00 wystąpi Chór z Przywidza, który ubogaci liturgię i zaprezentuje koncert kolęd.