ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

31-12-2023

1.  Dzisiaj przypada Święto  Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. To dzień szczególnej modlitwy o świętość małżeństw i rodzin. Jednocześnie pożegnamy Rok 2023. Po mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 zostanie odprawione okolicznościowe nabożeństwo na zakończenie Starego Roku, w którym będziemy przepraszać Boga za popełnione grzechy, dziękować za otrzymane łaski i prosić o Jego błogosławieństwo w Nowym Roku.

2. Jutro, 1 stycznia rozpoczniemy Nowy Rok 2024. W Liturgii Kościoła uczcimy Maryję, Świętą Bożą Rodzicielkę, której zawierzymy naszą przyszłość. Pierwszy dzień Nowego Roku jest też obchodzony, jako Światowy Dzień Pokoju, dlatego będziemy modlić się o dar pokoju dla całej ludzkości. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.00.

3.  Odwiedziny duszpasterskie rodzin tzw. Kolędę kończymy w Pomlewie, 3 stycznia. Jednocześnie odbędzie się tzw. Kolęda uzupełniająca. Osoby, które z różnych przyczyn nie były obecne w swoich domach podczas kolędy wyznaczonej w danej miejscowości, mogą – jeśli mają takie życzenie –  poprosić o odwiedziny duszpasterskie w środę 3 stycznia.

4. Ochotnicza Straż Pożarna w Jodłownie składa podziękowanie osobom, które włączyły się  do zbiórki ofiar na zakup nowego wozu strażackiego. Cieszymy się, że akcja spotkała się z życzliwością wielu darczyńców, co pozwala mieć nadzieję na szczęśliwe zakończenie całego projektu.

5. Prosimy mieszkańców Ząbrska Górnego, aby w styczniu 2024 r. zadbały o czystość w kościele.

6. Z żałobnej karty: Śp. Eugenia Grądkowska, lat 99 – Huta Dolna