Wniebowstąpienie Pańskie

12-05-2024

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  Upamiętnia ona zwieńczenie życia Chrystusa na ziemi i dokonanego przez Niego dzieła odkupienia.  Przypominamy o przykazaniu dotyczącym obowiązku Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, którego czas wypełnienia kończy się za dwa tygodnie, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Jutro o godz. 18.00, w Przywidzu, odbędzie się bierzmowanie, do którego przystąpi młodzież trzech parafii:  Macierzyństwa NMP z Jodłowna,  Matki Bożej Fatimskiej  z Nowej Wsi Przywidzkiej i Św. Franciszka Ksawerego z Przywidza.  Szafarzem sakramentu będzie Ks. Bp Piotr Przyborek. Jutro nie będzie tradycyjnych obchodów Dnia Fatimskiego. Rozpoczniemy je w przyszłym miesiącu.

3. We wtorek rozpoczynają się trzydniowe egzaminy dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Wspierajmy ich modlitwą i zachęcajmy do udziału w nabożeństwach majowych.

4. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej są sprawowane pół godziny przed każdą Mszą św. odprawianą w naszym kościele. Ponadto zachęcamy do organizowania „majówek” przy krzyżach i kaplicach Matki Bożej, we wszystkich miejscowościach należących do naszej parafii. Pielęgnujmy  tę piękną polską tradycję i zachęcajmy się nawzajem do udziału we wspólnej modlitwie.

5. Młodzież klas VI, VII i VIII szkól podstawowych oraz młodzież szkół średnich zapraszamy na dekanalny wyjazd do Lednicy, w sobotę 1 czerwca br. Tegoroczne hasło tego wydarzenia brzmi: „Wracaj do Domu.” Wyjazd o godz. 7.00, powrót o godz. 23.00 – 04.00. Zapisy w parafii św. Floriana w Kolbudach u Ks. Patryka lub w naszej parafii u Ks. Grzegorza.

6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Będziemy zbierać ofiary na nasze inwestycje parafialne. Przed nami realizacja przebudowy kościoła i plebanii. Projekt zostanie w połowie sfinansowany z  Programu Ochrony Zabytków.

7. Dziękujemy mieszkańcom Jodłowna, którzy w tym miesiącu opiekują się Domem Bożym.