VI Niedziela Wielkanocna

05-05-2024

1. Dzisiaj przypada VI Niedziela Wielkanocy.  Od jutra, przez trzy kolejne dni: w poniedziałek, wtorek i środę, będziemy modlić się o urodzaje i za kraje głodujące.

2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej są sprawowane pół godziny przed każdą Mszą św. odprawianą w naszym kościele. Ponadto zachęcamy do organizowania „majówek” przy krzyżach i kaplicach Matki Bożej, we wszystkich miejscowościach należących do naszej parafii. Pielęgnujmy  tę piękną polską tradycję i zachęcajmy się nawzajem do udziału we wspólnej modlitwie.

3. W tym tygodniu rozpoczynają się próby ceremonii dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. i kandydatów do bierzmowania.  Dzieci zapraszamy w środę i w piątek o godz. 17.00, natomiast młodzież zapraszamy do Przywidza – w poniedziałek, czwartek i piątek o godz. 18.30. W czwartek odbędzie się spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i krewnych, natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się próba generalna.

4. We wtorek, o godz. 18.00 w Przywidzu,  zostanie odprawiona Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów. Pół godziny wcześniej będzie okazja do Spowiedzi św.

5. W środę, 8 maja przypada uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, a także 41 rocz. święceń kapłańskich Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, naszego Metropolity i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę, 12 maja, na Wzgórzu Św. Wojciecha w Gdańsku, odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Patrona naszej Archidiecezji. Uroczystościom tym przewodniczyć będzie Abp Wojciech Polak, Prymas Polski. W tym dniu, taca zbierana we wszystkich kościołach naszej diecezji, będzie przeznaczona na organizację jubileuszu 100 rocznicy jej utworzenia.