X Niedziela Zwykła

11-06-2023

  1. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, bielankom, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, osobą które zadbały o oprawę muzyczną, OSP z Jodłowna za bezpieczeństwo, a przede wszystkim Wam, drodzy, parafianie za przystrojone domy, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
  2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesja codziennie o 17:45, z nabożeństwem czerwcowym. Bezpośrednio po nim Msza Święta. W czwartek poświęcę wianki.
  3. We wtorek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. O godzinie 19:00, odmówimy różaniec fatimski, po nim procesja wokół kościoła z litanią do Serca Pana Jezusa i Msza Św. Na procesję zabierzmy ze sobą znicze lub świece. Serdecznie wszystkich zapraszam do chwalenia Pani Fatimskiej.
  4. W piątek 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości zniesiony jest post od pokarmów mięsnych. O godz. 17:45 adoracją Najświętszego Sakramentu z litanią i procesją zakończą oktawę Bożego Ciała.
  5. Również w piątek po Mszy Św. proszę o pomoc w uporządkowaniu terenu kościelnego i zdjęciu dekoracji.
  6. W przyszłą niedzielę przypada naszą kolekta remontowo inwestycyjna.
  7. Mieszkańcom z Pomlewa wyrażam moją serdeczną wdzięczność za dbałość w tym miesiącu o czystość w kościele, salce i biurze.
  8. Wszystkim gościom, parafianom, solenizantom i jubilatom życzę by, trwający miesiąc czerwiec były czasem jednoczenia naszych serc z sercem Jezusa. Solenizantów jest 15, najstarszy Janusz lat 75, jubilatów jest 8 par. Najstarsza o stażu 48 lat, a najmłodsza 2 lata.