XI Niedziela Zwykła

18-06-2023

  1. Pragnę podziękować nielicznym parafianom za wytrwałość w oktawie procesyjnej Bożego Ciała jak również za uporządkowanie terenu parafialnego po uroczystości. Tym samym, kończy się czas świętowania i w pełni wchodzimy w liturgiczny okres zwykły. Również od tego tygodnia wracamy do rocznego porządku Mszy Św. czyli we wtorki i czwartki o godz. 6:30.
  2. Dziś przypada nasza kolekta remontowo inwestycyjna. Za każdą złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. Trwamy w miesiącu, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Modlimy się litanią do Bożego Serca, a bezpośrednio po niej Msza Św. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie.
  4. W najbliższy piątek, w szkole na Mszy Św. o godz. 8:15, dziękować będziemy za kończący się rok szkolny i katechetyczny oraz prosić będziemy o bezpieczne wakacje. Serdecznie zapraszam rodziców, uczniów, grono pedagogiczne i pracowników szkoły do wspólnej modlitwy.
  5. Również w piątek obchodzić będziemy Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o żyjących i zmarłych ojcach i polecajmy ich opiece św. Józefa.
  6. Mieszkańcom z Pomlewa wyrażam moją serdeczną wdzięczność za dbałość w tym miesiącu o czystość w kościele, salce i biurze.
  7. Wszystkim gościom, parafianom, solenizantom i jubilatom życzę by, trwający miesiąc czerwiec były czasem jednoczenia naszych serc z sercem Jezusa. Solenizantów jest 13, najstarszy Paweł lat 72, jubilatów są 4 pary. Najstarsza o stażu 57 lat.