XXXI Niedziela Zwykła

05-11-2023

1.Trwamy na modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Do środy włącznie można uzyskać dla nich odpust zupełny lub cząstkowy. Polecajmy ich również w Wypominkach, podczas naszej wspólnej modlitwy różańcowej, którą będziemy jeszcze odmawiać w środę i sobotę  o godz. 17.30, a w najbliższą niedzielę o godz. 9.30.

2. W czwartek, 9 listopada przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do tej bazyliki  znajduje się łaciński napis świadczący o znaczeniu tej świątyni: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata.”

3. W sobotę, 11 listopada przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości Gminne rozpoczną się w Przywidzu, przy pomniku Chrztu Polski o godz. 14.15. Po nich, o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę w kościele Matki Bożej Różańcowej.Dalsza część uroczystości przebiegać będzie na Patio Areny Przywidz.  Szczegółowy program  obchodów Święta Niepodległości jest umieszczony na plakacie wywieszonym  w gablocie i na stronie internetowej  Gminnego Ośrodka Kultury w Przywidzu.

4. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. sprawowanych w sobotę wieczorem i w niedzielę o godz. 10.00 będziemy zbierać ofiary do puszek dla  prześladowanych chrześcijan, którzy potrzebują  naszej pomocy.

5.Dziękujemy mieszkańcom Marszewa za opiekę nad naszą świątynią w miesiącu październiku. Prosimy mieszkańców Pomlewa, aby w tym miesiącu zaopiekowali się Domem Bożym.