XXX Niedziela Zwykła

29-10-2023

1.Dzisiaj, każda wspólnota parafialna wspomina rocznicę poświęcenia swojego kościoła.  Cieszymy się, że mamy miejsce, w którym możemy się gromadzić, aby sprawować Eucharystie i inne sakramenty św.Dziękujemy wszystkim, którzy opiekują się tym świętym miejscem, by służyło ono całej naszej wspólnocie parafialnej.

2. Dzisiaj również przypada 8. rocznica  śmierci Ks. Proboszcza Marka Derebeckiego. Wdzięczni za jego kapłańską posługę w naszej parafii, pamiętamy o nim w naszych modlitwach.

3. Dziękujemy wiernym, którzy uczestniczyli w odpuście parafialnym ku czci naszej Patronki, Najświętszej Maryi Panny. W sposób szczególny pragniemy podziękować osobom, które zadbały o czystość świątyni i ją udekorowały, zawiesili flagi na masztach i przy głównym wejściu. Dziękujemy Paniom, które upiekły ciasto, a także Paniom i Panom, którzy przygotowali miejsce na poczęstunek dla naszych gości. Dziękujemy również LSO, ministrantom i lektorom, a także szafarzowi, Panu Markowi, za przygotowanie liturgii. Bóg zapłać!

4. W środę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii.  Msza św. zostanie odprawiona na cmentarzu o godz. 10.30. Pół godziny wcześniej odmówimy różaniec za zmarłych. Osoby, które zamówiły intencje na ten dzień, proszone są o kontakt.

5Kartki na Wypominki są wyłożone w miejscu, gdzie znajduje się prasa katolicka.  Prosimy czytelnie napisać na tych kartkach imiona i nazwiska swoich zmarłych i przynosić je do zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na potrzeby naszego cmentarza.

6. W czwartek, 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza św. zbiorowa za naszych zmarłych zostanie odprawiona o godz. 18.00  Pół godziny wcześniej odmówimy  Różaniec z Wypominkami. W godz. 17.00-17.30 będzie okazja do Spowiedzi św.

7.W pierwszy piątek miesiąca, 3 listopada,  o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. pierwszopiątkowa. Okazja do Spowiedzi w godz. 16.30-17.00.  Odwiedziny chorych zgodnie z planem ustalonym z nadzwyczajnym szafarzem Eucharystii.