I Niedziela Wielkiego Postu

18-02-2024

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Wkroczyliśmy w okres duchowego odrodzenia, który pragniemy przeżywać zgodnie z naszą chrześcijańską tradycją, poprzez modlitwę, jałmużnę i post. Chcemy w ten sposób przygotować się na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej – w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową  o godz. 17.30). W niedziele Gorzkie Żale o godz. 9.45. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach  można uzyskać odpust zupełny.

2. Zachęcamy wszystkich do trwania w postanowieniach wielkopostnych. Niech nam towarzyszy nastrój skupienia oraz wzmożonej modlitwy opartej na lekturze Pisma Świętego, książek religijnych i prasy katolickiej. Uczyńmy to w trosce o pogłębienie naszej wiary i przyjaźni z Bogiem.

3.  Decyzją Księdza Arcybiskupa, w dzisiejszą niedzielę organizowana jest  zbiórka ofiar pieniężnych na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Za tydzień przypada II Niedziela Postu, zwana Niedzielą Ad Gentes. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Organizowana będzie w tym dniu ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na pomoc  misjonarzom.

4. W tym tygodniu, od środy do piątku włącznie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Pomlewie  będą mieć swoje wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je Ks. Dima Kontsevych z Ukrainy, należący do Towarzystwa Ducha Świętego, wyświęcony na kapłana  w Gdańsku, w 2022 r.