VI Niedziela Zwykła

11-02-2024

1. Dzisiaj, obchodzimy 32. Dzień Chorego. Przez wstawiennictwo Matki Bożej z Lourdes modlimy się w intencji wszystkich chorych. W sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o chorych z naszych rodzin i z całej naszej wspólnoty parafialnej.

2. Dzisiaj również rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przeżywamy go  pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu. Autorem tych słów był. Bł. Kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za osoby uzależnione oraz do podejmowania, w czasie Wielkiego Postu, abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań.

3. W środę, 14 lutego przypada Popielec. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Polega on na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego tylko posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje osoby pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14-go roku życia do śmierci. W Popielec, podobnie, jak w Wielki Piątek obowiązuje również zakaz spożywania alkoholu.

4. Msza św. na rozpoczęcie Wielkiego Postu, z obrzędem posypania głów popiołem, zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w tej Liturgii dorosłych, młodzież i dzieci. Przyjmując na nasze głowy popiół, zechciejmy wyrazić gotowość do nawrócenia, poprzez stosowanie praktyk wielkopostnych: modlitwę, jałmużnę i post.

5. W okresie Wielkiego Postu będziemy się gromadzić na nabożeństwach pasyjnych, by towarzyszyć cierpiącemu Jezusowi i Jego Matce. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30. W niedzielę zaś śpiewać będziemy Gorzkie Żale o godz. 9.45. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi Ks. Bp Wiesław Szlachetka. Msza św. wizytacyjna zostanie odprawiona o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej Mszy św., po której odbędzie się spotkanie Ks. Biskupa Wizytatora z przedstawicielami grup duszpasterskich i wspólnot modlitewnych działających w naszej parafii.