III Niedziela Wielkiego Postu

03-03-2024

1. Dzisiaj już III Niedziela Wielkiego Postu. W naszych duchowych zmaganiach, zmierzających do  poprawy  życia,  szczególną  pomoc czerpiemy z nabożeństw  ku czci Męki Pańskiej. W niedzielę o godz. 9.45 śpiewamy Gorzkie Żale, a w piątek o godz. 17.30 odprawiamy Drogę Krzyżową. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

2. W ubiegłą niedzielę, zwaną Ad Gentes, przeżywaliśmy wraz z całym Kościołem Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami pracującymi na całym świecie. Zebraliśmy dla nich do puszek kwotę 253 zł., którą przekazaliśmy na konto Pomocy Kościołowi w Potrzebie z siedzibą w Warszawie.

3. Przychylając się do prośby lokalnej grupy czcicieli Matki Bożej z Kibeho w Rwandzie,  której objawienia zostały uznane przez Kościół w 2021 r., Ksiądz Arcybiskup zachęca do modlitwy, o którą prosiła Matka Boża. Chodzi o tzw. Różaniec siedmiu boleści. W swoim założeniu ma on prowadzić do zrozumienia zła ukrytego w grzechu, a jednocześnie wyzwalać w nas skruchę, potrzebną do nawrócenia. Ten Różaniec nie ma  być żadną „konkurencją” dla tradycyjnego Różańca, lecz poszerzeniem rozważań dotyczących Męki Chrystusa. W  Kaplicy Matki Bożej są wyłożone na stoliku różańce, wykonane przez więźniów osadzonych w czterech pomorskich więzieniach. Różańce te, wraz z informacjami dotyczącymi sposobu odmawiania tej modlitwy są nieodpłatne.

4. Dziękujemy mieszkańcom Huty Dolnej za troskę o czystość Domu Bożego. Prosimy mieszkańców Marszewa i Marszewskiej Góry, aby w tym  miesiącu zatroszczyli się o naszą świątynię.

5. W piątek, 15 marca rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które przygotują nas na Święta Wielkanocne i na peregrynację Relikwii Św. Wojciecha. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę

6. Z żałobnej karty:

                                       Śp. Kamila Wąsik, zd. Czaińska, lat 40 – Pomlewo

                                       Śp. Henryk Łasocha, lat 64 – Pomlewo