IV Niedziela Wielkiego Postu Laetare

10-03-2024

  1. Dzisiaj już IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości (Laetare). Wraz z całym Kościołem radujemy się z łask płynących z sakramentów świętych, które pozwalają nam żyć w przyjaźni z Bogiem i bliźnimi. Korzystajmy z tych darów, zwłaszcza z sakramentu pokuty i Eucharystii.
  1. W piątek 15 marca rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi O. Józef Walkosz, Oblat Maryi Niepokalanej z Gdańska. Bedą one połączone z peregrynacją Relikwii Św. Wojciecha, z racji setnej rocznicy utworzenia diecezji gdańskiej. Szczegółowy plan tych wydarzeń przedstawia się w sposób następujący:

  15 marca 2024 r. (piątek)

  godz. 17.30 – Droga Krzyżowa

  godz. 18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

 (okazja do Spowiedzi Św. godz. 17.00-17.30)

  16 marca 2024 r. (sobota)

  godz. 17.30  – Różaniec

  godz. 18.00  – Przywitanie Relikwii i Msza św. z nauką rekolekcyjną

  (okazja do Spowiedzi Św. godz. 17.00-18.00)

  17 marca 2024 r. (niedziela)

  godz.   9.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

  godz. 10.00 – Msza św. na pożegnanie Relikwii.

3.  Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Gdański zaleca, aby wszystkie parafie archidiecezji (także wspólnoty, rodziny i indywidualne osoby) włączyły się w  zainicjowaną przez Abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP, Nowennę w intencji Ojczyzny. Będzie ona miała miejsce w dniach 16-24 marca br. i polegać ma na odczytaniu intencji na dany dzień, odmówieniu „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwy w intencji Ojczyzny (sugeruje się modlitwę autorstwa ks. Piotra Skargi). W naszym kościele będziemy odmawiać tę Nowennę po każdej Mszy św. Osoby, które  będą  odmawiać tę modlitwę w swoich rodzinach oraz indywidualnie, po Apelu Jasnogórskim, o godz. 21.20, mogą znaleźć informacje na plakacie wywieszonym w gablocie i na stronie internetowej dedykowanej specjalnie temu wydarzeniu:  <https://nowenna2120.pl/

4. W przyszłą niedzielę, na zakończenie rekolekcji, ofiary będą zbierane na realizację dzieł ewangelizacyjnych prowadzonych w Polsce i na świecie przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Na nasze inwestycje parafialne będziemy zbierać ofiary w niedzielę 24 marca.