IV Niedziela Wielkanocna

21-04-2024

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynająca  Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej w Kościele. Modlić się będziemy za wszystkich wezwanych do pełnienia misji głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów świętych we wspólnocie Ludu Bożego na całym świecie, zwłaszcza w naszej Ojczyźnie.

2. We wtorek, 23 kwietnia, przypada Uroczystość Św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. W czwartek, 25 kwietnia obchodzić będziemy Święto Św. Marka, Ewangelisty.

3. Projekt przebudowy kościoła i plebanii został zatwierdzony przez Metropolitę Gdańskiego, Ks. Abpa Tadeusza Wojdę. Do jego realizacji przystąpimy po uzyskaniu dotacji z Polskiego Ładu. Wniosek o dofinansowanie został już zatwierdzony. Teraz realizujemy kolejny etap procedury, który pozwoli nam  rozpocząć prace remontowo-budowlane, po otrzymaniu odpowiedzi ze Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim.

4. Jesteśmy również w trakcie pozyskiwania informacji o możliwości wykupienia działki, na której znajduje się aktualnie parking. Chodzi o zaplanowane od dawna działania, które nie zostały dotąd sfinalizowane.

5. Dziękujemy mieszkańcom Pomlewa za posprzątanie kościoła oraz osobom, które rozebrały  Ciemnicę i Grób Pański. Wyrażamy także naszą wdzięczność Panu Krzysztofowi za ogrzewanie kościoła, a także wszystkim, którzy wykonują jakiekolwiek prace porządkowe i przygotowują kościół do sprawowania liturgii. Bóg zapłać!