V Niedziela Wielkanocna

28-04-2024

1. Dziś piąta Niedziela Wielkanocna, ostatnia w tym miesiącu Dziękujemy mieszkańcom  Pomlewa, którzy przez cały kwiecień troszczyli się o czystość i wystrój naszej świątyni: Bóg zapłać! Prosimy mieszkańców Jodłowna, aby w maju zaopiekowali się Domem Bożym.

2. W środę, rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej będą sprawowane pół godziny przed każdą Mszą św. odprawianą w naszym kościele. Ponadto zachęcamy do organizowania „majówek”  przy krzyżach i kaplicach Matki Bożej, we wszystkich miejscowościach należących do naszej parafii. Pielęgnujmy  tę piękną polską tradycję i zachęcajmy się nawzajem do udziału we wspólnej modlitwie.

3. W czwartek,  2 maja, przypada Dzień Flagi Narodowej i modlitwy w intencji Polonii.  Zechciejmy podkreślić znaczenie tego święta poprzez wywieszenie polskiej flagi w naszych domach i w miejscach wspólnych spotkań.

4. W piątek, 3 maja obchodzić będziemy uroczystość N.M.P. Królowej Polski, a jednocześnie wspominać będziemy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na Mszę św. wyjątkowo o godz. 11.30, podczas której będziemy się modlić za naszą Ojczyznę.  Zazwyczaj  w niedziele i uroczystości gromadzimy się sprawujemy Eucharystię  godz. 10.00. Zmiana godziny nastąpiła ze względu na uroczystości  organizowane w Przywidzu, gdzie o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. za Ojczyznę, podczas której będziemy się również  modlić w intencji Pana Marka Zimakowskiego, dziękując za jego wieloletnią służbę na urzędzie Wójta Gminy Przywidz, prosząc jednocześnie  dla niego o zdrowie i Boże błogosławieństwo w realizacji  dalszych planów życiowych.

5. Ponadto w Przywidzu, po Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 odbędzie się koncert patriotyczno-religijny w wykonaniu Karola Świtajskiego i Andrzeja Kędzierskiego, artystów Stowarzyszenia Teatralnego INGENIUM z Gdańska. Serdecznie zapraszamy.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek,  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. Odwiedziny Chorych odbędą się w piątek 10 maja.

7.  Z żałobnej karty:

                                     Śp. Regina Wilma, lat 74 – Dolna Huta

                                     Śp. Zofia Durau, lat 84 – Jodłowno