V Niedziela Wielkiego Postu

17-03-2024

1. Dzisiaj żegnamy relikwie św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. Po Mszy św. sprawowanej o godz.10.00 relikwie te pojadą do Przywidza; w poniedziałek do Nowej Wsi Przywidzkiej, gdzie zakończy się peregrynacja w naszym Dekanacie. Druhnom z OSP w Jodłownie dziękujemy za ich obecność na uroczystościach peregrynacyjnych i przeniesienie relikwii z kościoła do samochodu-kaplicy,  którym są one przewożone z parafii do parafii.

2. Dziękujemy osobom, które przygotowały nasz kościół na to wydarzenie i przebieg liturgii. W sposób szczególny pragniemy podziękować O. Józefowi Walkoszowi ze Zgromadzenia Ojców Oblatów Matyi Niepokalanej, który przeprowadził Rekolekcje Wielkopostne i przygotował nas duchowo na spotkanie ze Św. Wojciechem. Ofiary złożone na tacę wczoraj i dzisiaj zostaną przeznaczone na dzieła ewangelizacyjne prowadzone przez Ojców Oblatów w kraju i na misjach.

3. Od dzisiejszej niedzieli zmienia się charakter Wielkiego Postu. Cały czas towarzyszyło nam dotąd wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, a także do skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Teraz Wielki Post nabiera charakteru ściśle pasyjnego. Dlatego od dzisiaj, zgodnie z wielowiekową tradycją, zasłaniamy w świątyniach krzyże, aby zwrócić naszą uwagę na rozważaniu Męki Pańskiej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

4. W sobotę, 23 marca, w Hali Sportowej Arena Przywidz odbędzie się Turniej Piłkarski Liturgicznej Służby Ołtarza naszego Dekanatu. Zawody rozpoczną się  o godz. 10.00, w dwóch odrębnych grupach: ministrantów i lektorów. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie rodziny, znajomych i przyjaciół całej LSO Dekanatu Kolbudy, zwłaszcza naszych zawodników z Jodłowna. Niech to będzie również okazja do podziękowania im za Służbę przy Ołtarzu Chrystusowym w naszym kościele.

5.  W przyszłą niedzielę, zwaną Palmową, rozpoczynamy Wielki TydzieńPoświęcenie palm odbędzie się podczas Mszy św. sprawowanych w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz.10.00. Dziękujemy osobom, które składają ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać!