Niedziela Palmowa

24-03-2024

1. Wczoraj, w Przywidzu, w Hali Sportowej odbył się Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Kolbudy. Drużynie z Jodłowna gratulujemy zdobycia pucharu za zajęcie III miejsca. Dziękujemy  Panu Markowi Zimakowskiemu, Wójtowi Gminy Przywidz, za udostępnienie tego miejsca, a Pani Annie Zulewskiej, Dyrektor  GOK-u i jej współpracownikom za wszelkie prace związane z jego użytkowaniem. W sposób szczególny pragniemy podziękować Panu Rafałowi Stanisławskiemu i Panu Mariuszowi Gackowskiemu za przygotowanie i prowadzenie tego turnieju. Dziękujemy również sponsorom: Pani Mariannie Kozimor z Przywidza i Panu Przemysławowi Formela z Pomlewa za posiłek i ciasto dla sportowców. Państwu Monice i Rafałowi Stanisławskim za ufundowanie pucharów, a nade wszystko dziękujemy kibicom, którzy – pomimo rozpoczętych już przygotowań do Świąt – towarzyszyli zawodnikom tego turnieju. Bóg zapłać!

2. Dzisiejsza Niedziela, zwana Palmową upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, gdzie dokonał dzieła odkupienia całej ludzkości. Zgodnie z tradycją, podczas Mszy św. sprawowanych w sobotę o godz.18.00 i w niedzielę o godz. 10.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Przy wejściu do kościoła możemy nabyć palmy, składając dobrowolną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu

 3. Okazja do Spowiedzi św. jest pół godziny przed Mszą św. We wtorek, 26 marca, w godzinach 18.30-19.30 będzie możliwość skorzystania z tego sakramentu  w Przywidzu. Będą tam spowiadać kapłani z Przywidza, Czapielska i Nowej Wsi Przywidzkiej. Zachęcamy  do wykorzystania wszystkich tych okazji, aby w obchodach Świąt Paschalnych, które rozpoczynają się już w czwartek,  uczestniczyć w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię Św. Dla pracujących za granicą, okazja do spowiedzi św. będzie jeszcze w Wielki Piątek po zakończeniu liturgii Męki Pańskiej.

4. Triduum Paschalne rozpoczniemy od sprawowania  Wieczerzy Pańskiej, na którą zapraszamy o godz. 18.00. Po zakończeniu tej liturgii, przeniesiemy Najśw. Sakrament do Kaplicy Adoracji, zwanej Ciemnicą. Adoracja zakończy się o godz. 20.00.

5. W Wielki Piątek gromadzimy się o godz. 17.30 na nabożeństwie Drogi Krzyżowej, po której rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej. Po jej zakończeniu, przeniesiemy Najśw. Sakrament do Grobu Pańskiego, gdzie odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia,  a następnie modlić się będziemy w ciszy do godz. 20.00.  Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

6. W Wielką Sobotę rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 9.30. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie miało miejsce o godz. 10.00  10.30 11.00 11.30 i 12.00. Potem  będzie przerwa w Adoracji, w czasie której będzie można posprzątać kościół. Prosimy o to mieszkańców Marszewa i Marszewskiej Góry, którzy w tym miesiącu mają swój dyżur. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wznowimy Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała do godz.20.00. Prosimy o przyjście do kościoła na modlitwę wg przyjętego od lat porządku:

                 godz. 15.00-16.00 – mieszkańcy Jodłowna

                 godz. 16.00-17.00 – mieszkańcy Pomlewa

                 godz. 17.00-18.00 – mieszkańcy Marszewa i Marszewskiej Góry

                 godz. 18.00-19.00 – mieszkańcy Huty Dolnej

                 godz.19.00-20.00 –   mieszkańcy Ząbrska

7. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 20.00. Najpierw odbędzie się poświęcenie ognia i zapalenia od niego paschału oraz świec, które przyniesiemy ze sobą do kościoła. Później odbędzie się Liturgia Słowa, poświęcenia  wody i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie będzie sprawowana Liturgia Eucharystyczna, którą zakończymy procesją rezurekcyjną dookoła kościoła. Prosimy o pomoc w sprawowaniu tej liturgii ministrantów, lektorów, OSP z Jodłowna, jak również osoby do niesienia sztandarów i baldachimu. Zachęcamy także inne osoby, zarówno młodzież jak i dorosłych do czytania tekstów Pisma Św. i komentarzy. Chętni są proszeni o kontakt z Ks. Grzegorzem, który jest Opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza.8. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, jak również w Poniedziałek Wielkanocny  będą sprawowane o godz. 10.00. Przypominamy o zmianie czasu z zimowego na letni.