Wielkanoc

01-04-2024

1. Dzisiaj rozpoczynamy Oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.  Wraz z całym Kościołem pragniemy uroczyście sprawować liturgię tego tygodnia, który w chrześcijańskiej tradycji został nazwany Białym Tygodniem. W piątek, z racji Oktawy, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Zgodnie z tradycją, dzisiejsza taca jest przeznaczona na KUL, Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne w Gdyni i inne uczelnie katolickie, działające w Polsce.

3. W tym  tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej będzie okazja do Spowiedzi Św.

4. Przyszła niedziela, kończąca Wielkanocną Oktawę, jest nazywana Niedzielą Przewodnią lub Białą, a także Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. Przyszła Niedziela jest także Świętem Polskiej i naszej Archidiecezjalnej Caritas. Będziemy zbierać do puszek ofiary na wsparcie działań charytatywnych prowadzonych przez Gdańską Caritas.

6. Prosimy mieszkańców Pomlewa, aby w tym miesiącu zadbali o czystość świątyni.