Uroczystość N.M.P. Królowej Polski

03-05-2024

1. Dzisiaj  obchodzimy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Parafia N.M.P. Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gdańskim obchodzi swoją uroczystość patronalną. Msza św. odpustowa  o godz.11.30.

2. Rozpoczął się miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej będą sprawowane pół godziny przed każdą Mszą św. odprawianą w naszym kościele. Ponadto zachęcamy do organizowania „majówek”  przy krzyżach i kaplicach Matki Bożej, we wszystkich miejscowościach należących do naszej parafii. Pielęgnujmy  tę piękną polską tradycję i zachęcajmy się nawzajem do udziału we wspólnej modlitwie.

3.  Jutro  pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.30 Różaniec połączony z nabożeństwem majowym. Prosimy Wspólnotę  Żywego Różańca do poprowadzenia modlitwy różańcowej.

4.  Jutro również przypada liturgiczne wspomnienie św. Floriana, męczennika. W sposób szczególny modlić się będziemy za strażaków, z okazji święta ich Patrona. Zapraszamy OSP w Jodłownie na Eucharystię o godz. 18.00.

5. Z żałobnej karty:

                                    Śp. Alojzy Meyer, lat 74 – Ząbrsko Górne