XVII Niedziela Zwyka

30-07-2023

1.  Mija połowa wakacji. Od kilku dni pielgrzymi z całej Polski podążają na Jasną Górę. Łączmy się z nimi w modlitwie,  zwłaszcza z pątnikami naszej archidiecezji, którzy z Helu, Gdańska i Gdyni pielgrzymują do Częstochowy.

2.  Przed nami sierpień – miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu.W najbliższy wtorek, 1 sierpnia przypada 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie tego wyjątkowego miesiąca wspominać będziemy  rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą, a na koniec miesiąca rocznicę podpisania umów sierpniowych i powstanie Solidarności.  Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich uroczystości utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Bożej Opatrzności oraz opiekę Maryi nad naszym narodem. Przeżywajmy ten miesiąc w poczuciu narodowej dumy, odpowiadając jednocześnie na apel polskich Biskupów, zachęcających nas do sierpniowej abstynencji. 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek przed południem.

4.Do czasu wprowadzenia stałego porządku Mszy św. i nabożeństw, przez cały okres wakacji, godziny odprawianych Mszy św. będą podawane na bieżąco w niedzielnych ogłoszeniach i zamieszczane w internecie. Prosimy sprawdzać te informacje i przekazywać je innym.

5. Na początku lipca został zainstalowany alarm, a dzisiaj (w sobotę, 29 lipca) monitoring, zarówno w kaplicy, jak i na plebanii. Dziękujemy Panu Matuszowi Szymańskiemu, jego bratu Dawidowi i kuzynowi Jakubowi za założenie kamer i uruchomienie systemu kontrolującego oba obiekty parafialne oraz ich otoczenie. Parafia pokryła koszt samych tylko urządzeń, natomiast wszelkie prace z tym związane, Panowie ci wykonali nieodpłatnie. Składamy im serdeczne podziękowania: Bóg zapłać!

6.Serdecznie dziękuję osobom, które na wiele sposób wykazują troskę o funkcjonowanie parafii. Wszyscy teraz zdajemy egzamin z naszej odpowiedzialności za dobra materialne i duchowe naszej wspólnoty parafialnej, w związku ze zmianami administracyjnymi, dokonanymi w ostatnim czasie przez Ks. Arcybiskupa, Metropolitę Gdańskiego.

7. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Jodłowna za dbanie o czystość naszej świątyni w miesiącu lipcu  i jednocześnie prosimy o dalszą opiekę w miesiącu sierpniu mieszkańców Marszewa i Marszewskiej Góry.

7. Zapowiedzi przedślubne:

                                                Joanna Łada, panna, zam. Pomlewo

                                                Piotr Godlewski, kawaler, zam. Gdańsk – Zap. II