XX Niedziela Zwykła

20-08-2023

1. Dzisiaj przypada XX Niedziela Zwykła. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników i wszystkich wypoczywających na wakacjach.

2.W sobotę, 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Mari Panny Częstochowskiej. Po Mszy św. wieczornej odnowimy śluby jasnogórskie, oddając się pod opiekę Matki Bożej.

3.W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia, w Przywidzu rozpocznie swoją posługę duszpasterską i katechetyczną nowy wikariusz, Ks. Grzegorz Kościelniak.  Będziemy mogli ustalić stały porządek nabożeństw, który zacznie funkcjonować od września. Podamy również szczegóły związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, po konsultacji z dyrekcją szkół podstawowych w Pomlewie, w Przywidzu i w Trzepowie.

4. Odwiedziny chorych przez szafarza nadzwyczajnego Eucharystii, Pana Marka, odbędą się w piątek 8 września o stałej porze. Osoby, które chciałyby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania mogą poprosić o posługę kapłana. Wizyta ta odbędzie się w ustalonym wspólnie terminie.

5Dziękujemy mieszkańcom Ząbrska Górnego za uporządkowanie i udekorowanie naszej świątyni. Słowa wdzięczności kierujemy również pod adresem osób otwierających kościół i przygotowanie go do sprawowania Mszy  św. w soboty i w niedzielę. Bóg zapłać !

6. W ramach pomocy dla poszkodowanych na skutek powodzi w Słowenii, zebraliśmy do puszek kwotę 514 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Gdańskiej Caritas.