XXI Niedziela Zwykła

27-08-2023

1. Dzisiaj przypada XXII Niedziela Zwykła. Przed nami ostatni tydzień wakacji. Dziękujemy Bożej Opatrzności za przeżyty czas odpoczynku i prosimy o szczęśliwy powrót do domu wszystkich wypoczywających, zwłaszcza tych, którzy do ostatnich dni korzystają z wolnego czasu i  będą  narażeni na szczególne utrudnienia na drogach.

2. W czwartek, 31 sierpnia przypada 43. rocz. powstania NSZZ  „Solidarność.”  Módlmy się o rozwagę i mądrość dla  rządzących naszym krajem oraz o współpracę wszystkich ugrupowań politycznych i związków zawodowych działających dzisiaj w Polsce, w kształtowaniu naszego życia społecznego na zasadach wypracowanych  przed laty przez polską Solidarność

3W piątek1 września wspominać będziemy 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tym dniu, w sposób szczególny, będziemy się modlić o pokój na świecie i zgodę między narodami.

4. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego wyznaczone zostało na poniedziałek 4 września.  Msza św. dla dzieci, nauczycieli i wychowawców zostanie w tym dniu odprawiona w Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Popiełuszki w Pomlewie o godz. 8.00.

5.  Okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży w piątek, 1 września w godz. 17.00-18.00.

Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji, o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe.

6. Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną nadzwyczajnego szafarza Eucharystii, Pana Marka, odbędą się w piątek 8 września w godz. 8.00-9.00.

7. Pielgrzymka do Trąbek Wielkich jest zaplanowana na sobotę, 9 września. W tym dni udają się do sanktuarium Matki Bożej pielgrzymi z Gdańska, Lublewa, Kolbud, Czapielska i Przywidza. Osoby z parafii w Jodłownie, które chciałyby wziąć udział w tej pielgrzymce mogą przyłączyć się do tych parafii. Wszędzie można się zapisać telefonicznie lub w zakrystii.  Z Przywidza pielgrzymka wyruszy sprzed kościoła Matki Bożej Różańcowej o godz. 8.30.

8Dziękujemy mieszkańcom Ząbrska Górnego, którzy przez cały miesiąc sierpień dbali o czystość kościoła i zajmowali się jego wystrojem. Prosimy, aby we wrześniu zatroszczyli się o nasz kościół mieszkańcy Huty Dolnej. Słowa wdzięczności kierujemy również pod adresem osób otwierających kościół i przygotowujących go do sprawowania Mszy  św.  Bóg zapłać !

9.  Z żałobnej karty:  

                                         Śp. Jacek Frączak, lat 53 – Pomlewo

                                         Pogrzeb odbędzie się w Jodłownie we wtorek, 29 sierpnia br.

                                         Godz. 9.30 Różaniec    Godz. 10.00  Msza św.

                                         Różaniec przed pogrzebem:

                                         Niedziela, 27.08 – godz. 9.30    Poniedziałek, 28.08 – godz. 18.00