XXII Niedziela Zwykła

03-09-2023

1. Dzisiaj przypada XXII Niedziela Zwykła. Skończyły się wakacje.Jutro rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny.

2. Msza św. inaugurująca nowy rok pracy dla dzieci, nauczycieli i wychowawców SP w Pomlewie zostanie odprawiona w tej szkole o godz. 8.00. 

3. Kierując się dobrem nauczania religii w szkołach oraz względami prawnymi, w roku 2010, na terenie Archidiecezji Gdańskiej, został wprowadzony tzw. Indeks Katechizacji.  Jest to wewnętrzny dokument kościelny potwierdzający uczestnictwo dzieci i młodzieży w lekcjach religii oraz życiu parafialnym. Każdy uczeń szkoły podstawowej i średniej powinien posiadać taki Indeks i okazywać go w ramach katechezy sakramentalnej, w biurze parafialnym i podczas wizyty duszpasterskiej. Od przyszłej niedzieli, 10 września, Indeks Katechizacji będzie możliwy do odebrania w zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę zostaną podane informacje dotyczące spotkań z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii św. i Bierzmowania.

5. Zgodnie z zapowiedzią, wprowadzamy stały porządek Mszy świętych, które będą sprawowane w tym kościele. Msza św. niedzielna będzie odprawiana w soboty wieczorem o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 10.00. W ciągu tygodnia będzie  tylko jedna Msza św. w środy o godz. 17.00 wraz z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy. Oprócz tego będzie Msza św. z okazji pierwszego piątku miesiąca i w Dzień Fatimski.

6. Pielgrzymka do Trąbek Wielkich jest zaplanowana na sobotę, 9 września. W tym dniu udają się do sanktuarium Matki Bożej pielgrzymi z Gdańska, Lublewa, Kolbud, Czapielska i Przywidza. Osoby z parafii w Jodłownie, które chciałyby wziąć udział w tej pielgrzymce mogą przyłączyć się do tych parafii. Wszędzie można się zapisać telefonicznie lub w zakrystii.  Z Przywidza pielgrzymka wyruszy sprzed kościoła Matki Bożej Różańcowej o godz. 8.30.

 7Dziękujemy mieszkańcom Huty Dolnej za uporządkowanie i udekorowanie naszej świątyni. Słowa wdzięczności kierujemy również pod adresem osób otwierających kościół i przygotowujących go do sprawowania Mszy  św. w soboty i w niedzielę. Bóg zapłać !