XXIII Niedziela Zwykła

10-09-2023

1. Dzisiaj przypada XXIII Niedziela Zwykła. Zaczął się nowy rok szkolny i katechetyczny.Dziękujemy dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom, którzy rozpoczęli nowy rok  nauki, przystępując do Sakramentu Pokuty i biorąc udział we Mszy św. inauguracyjnej.  Rodziców prosimy, aby nie szczędzili czasu dla swoich dzieci, interesowali się ich pracą w szkole oraz zadbali o ich udział w lekcjach religii.

2. Młodzież przygotowującą się przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w sobotę, 16 września o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne.

3. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz ich rodziców zapraszamy  na Mszę św. w niedzielę, 24 września o godz. 10.00. Po niej odbędzie się również spotkanie organizacyjne.

4. W środę, 13 września przypada Dzień Fatimski. O godz. 19.00 odmówimy Różaniec, który poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca. Po nim odbędzie się procesja maryjna dookoła kościoła, a następnie zostanie odprawiona Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po zakończonych modlitwach odbędzie się krótkie spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

5Dziękujemy mieszkańcom Huty Dolnej za uporządkowanie i udekorowanie naszej świątyni. Słowa wdzięczności kierujemy również pod adresem osób otwierających kościół i przygotowujących go do sprawowania Mszy  św. w soboty i w niedzielę. Bóg zapłać !

6. Za tydzień przypada trzecia niedziela września. Taca jest przeznaczona na nasze inwestycje parafialne. Natomiast do puszek będziemy zbierać ofiary na KUL i inne uczelnie katolickie działające w naszej Ojczyźnie.

7. Z żałobnej karty:

                                     Śp. Teresa Rerek, lat 63 – Ząbrsko Górne

                                     Pogrzeb odbył się w Pręgowie, w piątek 8 września

                                     Msza św. w parafii odbędzie się w środę, 20 września o godz. 18.00