XXIV Niedziela Zwykła

17-09-2023

1. Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu.Modlimy się za tych, którzy zajmują się przekazem informacji, aby ich praca była rzetelna, oparta na prawdzie i wolna od jakichkolwiek manipulacji.

2. Również  dzisiaj, w 84. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę, obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka. Wspominając  to wydarzenie łączymy się jednocześnie z mieszkańcami Ukrainy, którzy dzisiaj cierpią z powodu podobnej agresji i toczącej się  wojny.

3. Jutro przypada uroczystość św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży. Pamiętajmy w modlitwie o naszej młodzieży. Rodziców prosimy o to, by nie szczędzili czasu dla swoich dzieci, interesowali się ich pracą w szkole oraz zadbali o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy, iż każdy uczeń uczęszczający na lekcje religii powinien posiadać Indeks Katechizacji. Można go odebrać w zakrystii po Mszy św.

4. Dzisiaj trzecia niedziela września. Taca jest przeznaczona na nasze inwestycje parafialne. W całej Polsce są zbierane ofiary do puszek na KUL, Kolegium Katolickie w Gdyni oraz inne uczelnie działające w naszej Ojczyźnie.

5Dziękujemy mieszkańcom Huty Dolnej za uporządkowanie i udekorowanie naszej świątyni. Słowa wdzięczności kierujemy również pod adresem osób otwierających kościół i przygotowujących go do sprawowania Mszy  św. i nabożeństw.  Bóg zapłać !