XXV Niedziela Zwykła

24-09-2023

1.  Dzisiaj przypada XXV Niedziela Zwykła. Obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.  Pamiętajmy w  modlitwie o naszych Rodakach przebywających na emigracji, jak również o tych, którzy przybyli do naszego kraju w czasie toczącej się wojny na Ukrainie. Nie zapominajmy również o migrantach i uchodźcach, którzy są ofiarami konfliktów zbrojnych, jakie mają miejsce w wielu krajach świata, dlatego są zmuszeni szukać  schronienia poza granicami własnej ojczyzny.

2.Po Mszy się sprawowanej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii Św.

3. Przypominamy porządek Mszy św. i nabożeństw sprawowanych w kościele w Jodłownie. Msza św.  niedzielna  sprawowana jest w soboty o godz. 18.00 i w niedziele o godz.10.00. W środy o godz. 18.00 sprawujemy Mszę św. wraz z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy. Ponadto Msze św. są odprawiane w pierwsze piątki miesiąca i w Dzień Fatimski. Godzina tych Mszy św. jest podawana w Ogłoszeniach Parafialnych.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik, miesiąc Różańca Św. Nabożeństwa różańcowe będą sprawowane pół godziny przed każdą Mszą: w środy i soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i dorosłych.

5. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na nasze inwestycje 1226 zł. (sobota 217 zł. – niedziela 1009 zł.)Bóg zapłać! Za tydzień zostanie przedstawione sprawozdanie finansowe za okres trzech miesięcy: lipiec, sierpień i wrzesień.

6Dziękujemy mieszkańcom Huty Dolnej, którzy przez cały miesiąc wrzesień dbali o czystość naszego kościoła i jego wystrój.  Prosimy, aby w październiku zatroszczyli się o Dom Boży mieszkańcy Marszewa. Wyrażamy naszą wdzięczność osobom otwierającym kościół na Msze św. i nabożeństwa oraz ich pomoc w sprawowaniu świętej liturgii.