XXIX Niedziela Zwykła

22-10-2023

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy, duchownych i świeckich, którzy wypełniają Chrystusowy nakaz głoszenia Ewangelii wszystkim ludom i narodom. Mamy jednocześnie okazję  wesprzeć ich materialnie, składając ofiary na dzisiejszą tacę.

3. W czwartek, 26 października przypada uroczystość  Macierzyństwa NMP. W naszej parafii  odbędzie się odpust. Uroczysta Msza św. zostanie  odprawiona o godz. 18.00. Po jej zakończeniu zaprosimy kapłanów naszego dekanatu na poczęstunek, który zostanie przygotowany na plebanii, w górnym pomieszczeniu.

3.Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. W miejscu, gdzie jest dostępna prasa katolicka są również wyłożone kartki na tzw. Wypominki. Po wpisaniu na nich imion i nazwisk swoich zmarłych, prosimy je przynieść do zakrystii.  Składane przy tej okazji ofiary przeznaczamy na potrzeby naszego cmentarza. Bóg zapłać!

4. W uroczystość Wszystkich Świętych, na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 10.30. Pół godziny wcześniej odmówimy różaniec za zmarłych. W kościele nie będzie sprawowanej Eucharystii. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy  św.

5. W ubiegłą niedzielę, podczas obchodów Dnia Papieskiego, zebraliśmy do puszek kwotę 417 zł. Wpłaciliśmy ją na konto Fundacji Nowego Tysiąclecia, wspierającą dzieło kształcenia dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin. Na nasze inwestycje parafialne zebraliśmy na tacę 909 złBóg zapłać!

6.Dziękujemy mieszkańcom Marszewa za uporządkowanie świątyni i udekorowanie jej kwiatami. Wyrażamy też naszą wdzięczność osobom otwierającym kościół na Msze św. i nabożeństwa oraz za ich pomoc w sprawowaniu świętej liturgii.

7.  Z dnia na dzień robi się coraz chłodniej. Musimy dogrzewać kościół i plebanię. Dziękujemy Sołtysowi Jodłowna, Panu Krzysztofowi Kupraczowi za podjęcie się tego zadania. Do czasu zużycia zapasu węgla i zakupienia nowego pieca, zadanie to wymaga sporo czasu i wysiłku, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Krzysztofowi za jego pracę dla dobra nas wszystkich. Bóg zapłać!