XXVIII Niedziela Zwykła

15-10-2023

1. Dzisiaj przypada XXVIII Niedziela Zwykła. Obchodzimy 23.Dzień Papieski, który  przeżywamy  pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia.Jak co roku, włączymy się również w zbiórkę ofiar na rzecz Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, która organizuje pomoc w kształceniu dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin.

2.  Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Naśladując przykład Św. Jana Pawła II, wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy, biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, które w naszej świątyni odprawiamy w środę i sobotę o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 9.30.  Zachęcamy do wspólnej modlitwy: dzieci, młodzież i dorosłych.

3. Za tydzień Niedziela Misyjna. Kolekta będzie przeznaczona na misje. Natomiast dzisiaj zbieramy ofiary na nasze inwestycje parafialne.

4. Zbliża się listopad, miesiąc pamięci o naszych zmarłych. Kartki na Wypominki są już wyłożone na ławce przy wejściu do zakrystii. Po zapisaniu na nich imion i nazwisk naszych zmarłych, prosimy je przynieść do zakrystii.  Składane przy tej okazji ofiary przeznaczamy na potrzeby naszego cmentarza. Bóg zapłać!

5Dziękujemy mieszkańcom Marszewa za uporządkowanie i dekorację świątyni. Wyrażamy też naszą wdzięczność osobom otwierającym kościół na Msze św. i nabożeństwa oraz za ich pomoc w sprawowaniu świętej liturgii.