XXVI Niedziela Zwykła

01-10-2023

1. Dzisiaj przypada XXVI Niedziela Zwykła. Rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej.

2. Nabożeństwa różańcowe będą sprawowane w środy i soboty o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i dorosłych.

3.Od kilku lat, z inicjatywy wiernych świeckich, organizowana jest dodatkowa modlitwa różańcowa pod hasłem Morze Modlitwy. Polega ona na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki Różańca przez dwa miesiące –  od 7 października  (liturgiczne WspomnienieM.B. Różańcowej) do 8 grudnia (Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP).

4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.Okazja do Spowiedzi św. w piątek w godz. 17.15 -18.00. Msza św. pierwszopiątkowa,  z nabożeństwem ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zostanie odprawiona o godz. 18.00. Chorych odwiedzi z Komunią św. Pan Marek, nadzwyczajny szafarz Eucharystii, w piątek o stałej porze.

5. Parafia pw. Macierzyństwa N.M.P. w Jodłownie stała się beneficjentem dotacji przyznanej w ramach Polskiego Ładu na renowację zabytków. To wielka szansa dla całej naszej wspólnoty parafialnej, ponieważ przyznane środki pozwolą na modernizację  kościoła i domu parafialnego. Zaplanowane prace remontowe rozpoczną się po uzyskaniu stosownych pozwoleń, o które będziemy się ubiegać u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku i w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim.

6Za tydzień, w Przywidzu odbędzie się odpust parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00Pół godziny wcześniej odbędzie się prezentacja nowo wybudowanych organów. Historię budowy tego instrumentu przedstawi Organmistrz, Tomasz Szałajda, twórca tego dzieła. Okolicznościowy koncert wykona dr Maciej Zakrzewski z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako solista i kameralista koncertuje  w kraju i za granicą. Serdecznie zapraszamy.