XXVII Niedziela Zwykła

08-10-2023

1.  Trwa miesiąc modlitwyróżańcowej.Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środy i soboty o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 9.30.

2.  W piątek, 13 października przypada ostatni w tym roku Dzień Fatimski. O godz. 19.00 odmówimy Różaniec, który poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca. Po nim odbędzie się procesja maryjna dookoła kościoła, a następnie zostanie odprawiona Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

3. W sobotę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach, katechetach i wychowawcach, zwłaszcza tych, którzy pracują w Szkole Podstawowej Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Pomlewie.

4. Zbliża się nasz odpust parafialny, a także Uroczystość Wszystkich Świętych. W celu zorganizowania  tych wydarzeń religijnych w kościele i na cmentarzu, zapraszamy  Radę Parafialną na spotkanie organizacyjne, w sobotę 14 października o godz. 19.00.

5. W przyszłą niedzielę przypada XXIII Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia.Jak co roku, włączymy się również w zbiórkę ofiar na rzecz Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, która organizuje pomoc dla dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin w ich kształceniu  i rozwoju życiowych talentów.

6Dziękujemy mieszkańcom Marszewa za uporządkowanie i dekorację świątyni. Wyrażamy też naszą wdzięczność osobom otwierającym kościół na Msze św. i nabożeństwa oraz za ich pomoc w sprawowaniu świętej liturgii.